top of page

HOME / MY JSME SPARTA

KDO JSME

Jsme mladý a progresivní pražský klub vodního póla. Jsme parta holek a kluků ve všech věkových kategoriích co milují tento tvrdý ale krásný sport. Trénujeme 3x týdně v jedné ze dvou krytých pražských padesátek, v Aquacentru Šutka, kde každoročně pořádáme  domácí turnaj mládeže SPARTA CUP. Na konci prázdnin a v průběhu jara organizujeme týdenní soustředění v Aši. Během celého roku jezdíme na zápasy se stejnými nadšenci, jako jsme my, a to nejen v Čechách, ale i v Německu a na Slovensku.

NAŠE CESTA

Jméno Sparta odkazuje na prvorepublikový oddíl se stejným názvem, který stál u zrodu vodního póla v Československu. Současný oddíl vznikl v roce 2018 s cílem stát se plnohodnotným klubem zúčastňujícím se všech svazových soutěží a vychovávat hráče a hráčky s reprezentačními ambicemi. Většina současných hráčů a hráček je v klubu od jeho založení a někteří z nich již ve Spartě dosáhli své plnoletosti. Za pět let své existence Sparta vybudovala v Aquacentru Šutka silné vodnopólové zázemí a představila tak tento specifický sport široké veřejnosti.

historie 3.jpg
historie 5.jpg

VIZE A CÍLE

Naším cílem je poskytnout členům dostatek prostoru pro aktivní a kvalitní trávení volného času v přátelském  kolektivu. Sportovně nadaným a dobře motivovaným jedincům chceme také dát příležitost vstoupit do řad české reprezentace. V našich tréninkových hodinách se proto snažíme vytvářet příjemnou atmosféru, ale současně chceme jasnou a cílevědomou přípravou vést děti k dobrým sportovním výsledkům. Vždy budeme podporovat mládež ve všeobecných sportovních dovednostech , v plavání a vodním pólu.

039.jpg
073.jpg
034.jpg

PRO KOHO JSME

V klubu vítáme všechny holky a kluky, ve věku 8 – 18 let, kteří se chtějí naučit dobře plavat, ale i zkušené plavce, které už "nebaví" prosté plavání a chtěli by zkusit své plavecké schopnosti využít v této zajímavé míčové hře.

Starší žáci a žákyně  trénují ve smíšeném týmu, kde se učí spolupráci a tím pomáhají méně zdatným, kteří by jinak v individuálních sportech nevynikli. Přípravka nejmenších hráčů probíhá odděleně a trénink je spíše formou hry.

Jako oddíl bychom rádi v budoucnu obsadili všechny soutěže vypsané Českým svazem vodního póla. Mezi mládežnické kategorie patří minipólo, mladší a starší žactvo a mladší a starší dorost. Naším dlouhodobým cílem je i účast v soutěžích pro dospělé – 1. lize mužů, 1. lize žen i Českém poháru mužů. Chceme také vychovávat hráče pro českou reprezentaci, a to od kadetské po mužskou i ženskou kategorii.

084.jpg
074.jpg
065.jpg
080.jpg

NAŠI TRENÉŘI

V klubu působí zkušení trenéři a lektoři, kteří vyučují pomocí nových moderních metod plavání a vodního póla. Trenéři jsou současní či bývalí hráči vodního póla, mají tedy bohaté herní zkušenosti, a to i na úrovni české reprezentace. Trénování mládeže se všichni věnují už řadu let a mají zkušenosti s dětmi v různých věkových kategoriích.

194_edited.png

ING. TOMÁŠ RŮŽIČKA

předseda klubu, trenér

 

• trenérský kurz, všeobecná část, FTVS Praha
• trenérský kurz, specializace vodní pólo, UK Bratislava

• trenérská licence B, II.třída, FTVS Praha

19832007   aktivní hráč (TJ Tesla Žižkov, Stepp Praha)

19972000    trenér družstva žen a dorostenek, Stepp Praha


2000–2007    trenér družstva žen a dorostenek, Slavie Hradec Králové

2006–2007    trenér reprezentační družstva žen ČR

2007–2017    trenér družstva mužů, Stepp Praha


2018–2023    trenér mládeže, Sparta Praha


19.jpg

ING. BARBORA ŘEHOŘOVÁ

trenérka

 

2004–2023    aktivní hráčka
, mládež – A tým v 1. lize žen ČR


2015/2016     2. místo v 1. lize žen


2017/2018     2. místo v 1. lize žen2008–2018    trenérka mládeže, Stepp Praha


2018–2023    trenérka mládeže, Sparta Praha


001.jpg

LUCIE HÁJKOVÁ

trenérka vodního póla a plavání

 

trenérská licence synchronizovaného plavání III. třída

2021–2023    trenérka přípravky a individuálního plavání, Sparta Praha

25.jpg

DAVID ABSOLON

trenér vodního póla a suché přípravy

• absolvent FTVS

• akreditace - učitel TV pro základní a střední školy

 

2014–2019    aktivní hráč Stepp Praha

2021–2023    trenér mládeže, Sparta Praha

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page